Description
High-polish links join together to form this stylish women's figaro chain anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 10-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 2.8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 2.8 mm |
| Height | 2.8 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Lab-Created Diamond Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold C0Nu5ynU
- $3,250.00 $92.50
Save: 97% off
- Marco Dal Maso Men's Black Diamond Accent Bracelet green Enamel/Sterling Silver 8" 0vVBYsGO
- $264.00 $93.50
Save: 65% off
- Palm Tree Anklet Sterling Silver Rdb52j0D
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- John Hardy Asli Classic Chain Link 21.5MM Cuff Sterling Silver yXL15a28
- $695.00 $98.00
Save: 86% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Large NKEjWsm3
- $550.00 $99.50
Save: 82% off
- John Hardy Pusher Bracelet Sterling Silver - XL AlS5lnK1
- $1,100.00 $92.50
Save: 92% off
- Diamond-Cut Beaded Station Bracelet 14K Rose Gold 7.5" Adj. IPoN1qNz
- $349.99 $96.00
Save: 73% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 1/4 ct tw Round 10K White Gold ZrNiZI0p
- $649.99 $94.00
Save: 86% off












