Description
Keep your collegiate pride close to your heart with this meaningful Indiana University anklet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 7 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Diamond Infinity Bracelet 1/6 ct tw Round 10K Yellow Gold AIhQ1Kmu
- $1,199.99 $91.50
Save: 92% off
- Heart Anklet Sterling Silver 9.5 Length OKe58aFr
- $74.99 $59.99
Save: 20% off
- Men's Diamond Curb Link Bracelet 1/2 ct tw Round Sterling Silver 8.25" T0ZDf61n
- $749.99 $98.50
Save: 87% off
- Lab-Created Diamond Bracelet 8 ct tw Round 14K White Gold VX8osfwG
- $8,850.00 $97.50
Save: 99% off
- John Hardy Legends Naga 10MM Station Bracelet in Silver, Leather, Small dTdVRyCL
- $595.00 $90.00
Save: 85% off
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Blackened Silver, Small sy9Gl5aQ
- $825.00 $96.50
Save: 88% off
- Diamond Bangle Bracelet 1-1/2 ct tw Round 14K White Gold 7" UOBLaYDz
- $4,499.99 $91.00
Save: 98% off
- Men's High-Polish Anchor Link Bracelet 14K Yellow Gold 8" 3rTJ4Txu
- $3,499.99 $93.50
Save: 97% off












