Description
High-polish links join together to form this stylish women's figaro chain anklet. Fashioned in 14K white gold, the 10-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 2.6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 2.6 mm |
| Height | 2.6 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Men's Curb Link Bracelet 14K Yellow Gold 11.0mm 8.25" OyD9nEbI
- $8,299.99 $96.50
Save: 99% off
- Hearts Desire Diamond Bracelet 2 ct tw Round 18K White Gold Zbdrsfa6
- $4,999.99 $95.50
Save: 98% off
- Fancy Diamond-cut San Marco Bracelet Sterling Silver egIDAZGq
- $229.99 $94.00
Save: 59% off
- Bangle Bracelet Sterling Silver u1lTNqUS
- $219.99 $95.00
Save: 57% off
- Marco Dal Maso Men's Natural Red Sapphire Bracelet Ivory Enamel Sterling Silver 8" mwZF79zK
- $264.00 $97.50
Save: 63% off
- Men's Station Bracelet Black Leather/Stainless Steel 8.5" kR5euBIV
- $139.99 $98.50
Save: 30% off
- Le Vian Chocolate Ombre Bolo Bracelet 2 ct tw Diamonds 14K Gold WeGRMfd7
- $1,854.99 $97.50
Save: 95% off
- Diamond Bracelet 2-7/8 ct tw Round 10K White Gold l52a5Hvq
- $4,999.99 $90.00
Save: 98% off












