Description
This engravable ID bracelet in gleaming 14K yellow gold features a 6-inch Figaro link chain with a high-polish oval disk. The bracelet fastens with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | I.D. |
| Bracelet Length | 6 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Figaro |
| Bracelet Width | 6.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6 inches |
| Width | 6.5 mm |
| Height | 15.15 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Figaro |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Hook Clasp Bracelet in Silver, Large U85yk4jv
- $875.00 $93.50
Save: 89% off
- High-Polish Heart Anklet 14K Yellow Gold 10" q8beeCNH
- $429.00 $98.00
Save: 77% off
- John Hardy Bamboo Flex Cuff Bracelet Natural Black Sapphire & Black Spinel Sterling Silver, Medium PTciRTjR
- $1,895.00 $91.00
Save: 95% off
- Weave Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" FQ4p3tll
- $2,499.99 $98.00
Save: 96% off
- Floral Bangle Bracelet 14K Yellow Gold fTxiItnW
- $2,799.99 $99.50
Save: 96% off
- Rosary Bead Bracelet 14K Yellow Gold 3CXEydQe
- $499.99 $96.50
Save: 81% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" xDAPY3FQ
- $3,999.99 $97.50
Save: 98% off
- Men's Link ID Bracelet 14K Yellow Gold 13.5mm MuQaTQVa
- $2,899.99 $95.50
Save: 97% off












