Description
Dynamic hollow Miami Cuban links artfully entwines around the length of this classic children's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 6-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 6 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6 inches |
| Width | 3 mm |
| Height | 3 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- John Hardy Asli Classic Chain Link Station Bracelet, Silver with Leather, Small QmMnQGAF
- $550.00 $90.50
Save: 84% off
- Diamond Tennis Bracelet 7 carats tw Round 14K White Gold JcFqlJ7K
- $10,999.99 $92.50
Save: 99% off
- Kallati Diamond Bangle Bracelet 1-1/2 ct tw Round 14K White Gold o261Uxku
- $4,999.99 $98.00
Save: 98% off
- Diamond Bolo Bracelet 4 ct tw Round-cut 14K White Gold mF4XRTwO
- $5,249.99 $91.00
Save: 98% off
- Diamond Bolo Bracelet 2 carats tw Round 14K Yellow Gold 1eYiGpCJ
- $3,999.99 $94.50
Save: 98% off
- Diamond Curb Bracelet 1 1/5 ct tw Round 10K Yellow Gold tnPXBDMg
- $3,699.99 $91.00
Save: 98% off
- Men's Curb Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.0" 7.5mm L5sEmWql
- $4,599.99 $96.50
Save: 98% off
- Shy Creation Diamond Bangle Bracelet 1-1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold SC55021370ZS EVjV1jGv
- $7,980.00 $99.50
Save: 99% off













