Description
High-polish flat mariner links entwine together to form this stylish women's anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 10-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 3.2 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 3.2 mm |
| Height | 3.2 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Black Diamond Accent Bracelet Brown Enamel Sterling Silver 8" 9av2IQyu
- $218.00 $94.50
Save: 57% off
- Pnina Tornai Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Round 14K Rose Gold 7" Lpa3iKtL
- $2,999.99 $98.50
Save: 97% off
- Le Vian Sapphire Bracelet 1-1/3 ct tw Diamonds 14K Strawberry Gold L6cVy7n5
- $15,747.50 $93.00
Save: 99% off
- John Hardy Legends Naga Station Bracelet in Silver, Large aNz2Kp5M
- $450.00 $92.50
Save: 79% off
- Scripted Monogram Bracelet S07juX9Z
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Diamond Bracelet 6 ct tw Round-cut 14K White Gold zQiqIk3y
- $12,999.99 $94.00
Save: 99% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-3/8 ct tw Round 10K Rose Gold THagUWft
- $1,199.99 $91.00
Save: 92% off
- Today/Tomorrow/Forever Toggle Bracelet Sterling Silver RZvDRQID
- $199.99 $98.50
Save: 51% off












