Description
High-polish chunky mariner links join together to form this stylish women's anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 10-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 1.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 1.7 mm |
| Height | 1.7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Heart Anklet 14K White Gold 10-inch Length x0AiwFIJ
- $349.99 $98.50
Save: 72% off
- Heart Center Bolo Bracelet 14K Yellow Gold 45LSWNUm
- $299.99 $97.00
Save: 68% off
- Diamond Bracelet 5 ct tw Round-cut 14K White Gold knhT0B1v
- $8,499.99 $94.00
Save: 99% off
- Men's Fancy Curb Link Bracelet 14K Yellow Gold 8" 6.5mm ZMkamVsS
- $2,799.99 $95.50
Save: 97% off
- John Hardy Bamboo Station Bracelet in Silver and Leather, Small tIf9pNj8
- $325.00 $90.50
Save: 72% off
- Diamond-Cut Polished Anklet 14K Yellow Gold 9" KdqzSSJO
- $799.99 $93.00
Save: 88% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold STJc0Smo
- $1,899.99 $90.00
Save: 95% off
- Child's Heart Bracelet Sterling Silver w3dIeDsi
- $29.99 $23.99
Save: 20% off












