Description
This sophisticated women's anklet features a dynamic mariner chain fashioned of lustrous 14K yellow gold. The 10-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 2.65 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 2.65 mm |
| Height | 2.65 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Men's Link Bracelet Black Ion-plated Stainless Steel 8.5" dVFcNvae
- $104.99 $83.99
Save: 20% off
- John Hardy Classic Chain Station Bracelet Sterling Silver jYcAwVht
- $995.00 $95.50
Save: 90% off
- Multi-Shell Bracelet Sterling Silver TZzgMrTa
- $179.99 $99.00
Save: 45% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 2 ct tw Round 14K White Gold 8.5" hCaN05Wj
- $2,249.99 $99.00
Save: 96% off
- Le Vian Aquamarine & Zircon Bracelet 5/8 cttw Diamonds 14K Strawberry Gold d1HCh9mM
- $4,499.99 $98.00
Save: 98% off
- Diamond Bracelet 1/5 ct tw Round 10K White Gold 6.5" EAhNQtU2
- $454.99 $95.00
Save: 79% off
- Heart Anklet 14K White Gold 10-inch Length x0AiwFIJ
- $349.99 $98.50
Save: 72% off
- University of Kentucky Anklet Sterling Silver 9" Pq8LG7Br
- $89.99 $71.99
Save: 20% off












