Description
Wonderfully sophisticated, this open chain bracelet is perfect alone or layered with other bracelets. Fashioned in sterling silver, the 8-inch chain secures in place with a lobster clasp and the chain is approximately 3.2mm wide.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 3.2 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 3.2 mm |
| Height | 3.2 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Diamond Letter J Bracelet 1/10 ct tw Round 10K Yellow Gold 9UhvMaTp
- $299.99 $94.00
Save: 69% off
- Men's Diamond Bracelet 1-1/2 ct tw Round 10K White Gold 8.5" qn7AJLJD
- $4,999.99 $99.50
Save: 98% off
- Italia D'Oro Men's Oval Link Bracelet 14K Yellow Gold 9" S2M3eo2G
- $1,299.99 $97.00
Save: 93% off
- Brushed Link Bracelet 14K Yellow Gold byl9icsv
- $4,999.99 $99.00
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet Sterling Silver - Medium 9YQHkiFQ
- $1,500.00 $95.50
Save: 94% off
- John Hardy Legends Naga 10MM Station Bracelet in Silver, Leather, Small dTdVRyCL
- $595.00 $90.00
Save: 85% off
- Men's Link Bracelet Black/Gold Ion-Plated Stainless Steel 2WKHNb4b
- $129.99 $95.00
Save: 27% off
- Pnina Tornai Diamond Bolo Bracelet 1/2 ct tw Round 14K White Gold KgUqGrW4
- $2,499.99 $98.00
Save: 96% off












