Description
Delicate cable chain links together elegantly in this exciting women's open link anklet. Fashioned in lustrous 14K yellow gold., the 10-inch chain secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 1.4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 1.4 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Large rgHFKdVl
- $650.00 $96.50
Save: 85% off
- Children's ID Heart Bracelet 14K Yellow Gold 6" SEhrLRWX
- $399.99 $97.00
Save: 76% off
- John Hardy Classic Chain Connector Bracelet Sterling Silver 7.4" kickww3F
- $650.00 $93.50
Save: 86% off
- Teardrop Bangle 1/20 ct tw Diamonds Sterling Silver/14K Gold Csol92oU
- $349.99 $92.50
Save: 74% off
- Bangle Bracelet Criss-Cross Design 14K Yellow Gold rfE7pQBe
- $899.99 $93.00
Save: 90% off
- Vera Wang WISH Lab-Created Diamond Bracelet 6-1/2 ct tw Pear 14K White Gold 7" 3NsN4TRz
- $9,999.99 $94.50
Save: 99% off
- Lab-Created Emerald Anklet 1/20 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold m0Axbcex
- $699.99 $98.00
Save: 86% off
- John Hardy Bamboo Wrap Bracelet in Silver, Small gTG0u1vA
- $450.00 $90.00
Save: 80% off












