Description
Five bold crosses punctuate shimmering stations around the length of this classic women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.25-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 7 mm |
| Height | 4.55 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Black Diamond Accent Bracelet Red Enamel/Sterling Silver 8" GKtfZMO5
- $264.00 $90.00
Save: 66% off
- Italia D'Oro Paper Clip Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" sd8hYquC
- $550.00 $93.50
Save: 83% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round-cut Sterling Silver zJCk1yZE
- $999.99 $95.00
Save: 90% off
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Blackened Silver, Small sy9Gl5aQ
- $825.00 $96.50
Save: 88% off
- Diamond Tennis Bracelet 10 ct tw Round 14K Two-Tone Gold G1if50re
- $12,499.99 $98.50
Save: 99% off
- Men's Two-Tone Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 5.8mm 8" 19KqOJdP
- $2,299.99 $97.00
Save: 96% off
- Le Vian Chocolate Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw 14K Vanilla Gold fpDVuoU0
- $5,499.99 $98.50
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet 1/6 ct tw Diamonds Sterling Silver UENPThAt
- $1,195.00 $90.50
Save: 92% off














