Description
Mesmerizing round links are punctuated by dynamic oval stations in this distinctive women's station bracelet. Fashioned in 14K yellow gold and white rhodium, the 8-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Rhodium |
Gold Karat | 14K |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 11.95 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 11.95 mm |
| Height | 8 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Men's Box Chain Bracelet Gold Ion-Plated Stainless Steel R2bUv9el
- $69.99 $55.99
Save: 20% off
- Lab-Created Diamond Bracelet 10 ct tw Round 14K White Gold sehiQj8A
- $13,500.00 $96.00
Save: 99% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-3/8 ct tw Round 10K White Gold 0jhkEFfZ
- $1,199.99 $91.50
Save: 92% off
- Marco Dal Maso Men's Smooth Brown Leather Double Wrap Bracelet Sterling Silver 16" nMdQhrt7
- $197.00 $93.00
Save: 53% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet Black Sapphire Sterling Silver 6.5" mRAzX9FM
- $895.00 $92.50
Save: 90% off
- Diamond Tennis Bracelet 4 ct tw Round/Baguette 14K White Gold iUFNKnOR
- $6,999.99 $98.00
Save: 99% off
- Marco Dal Maso Men's Woven Brown Leather Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" 97SQtkFG
- $200.00 $97.50
Save: 51% off
- John Hardy Classic Chain Connector Bracelet Sterling Silver - Small eIupb0UY
- $595.00 $97.00
Save: 84% off












