Description
Six shimmering stars brighten elegant stations around this playful women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 7.3-inch cable chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.3 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.3 inches |
| Width | 4 mm |
| Height | 5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Infinity Bangle Bracelet Sterling Silver PeT6C9XO
- $199.99 $96.50
Save: 52% off
- Bangle Bracelet Criss-Cross Design 14K Yellow Gold rfE7pQBe
- $899.99 $93.00
Save: 90% off
- Le Vian Natural Opal Bracelet 1/4 ct tw Diamonds 14K Honey Gold Ybflq3CX
- $1,539.99 $98.00
Save: 94% off
- Le Vian Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw 14K Strawberry Gold 1sPlEMeb
- $3,499.99 $99.00
Save: 97% off
- High-Polish Oval Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" jQD5Fhcr
- $2,999.99 $96.50
Save: 97% off
- Marco Dal Maso Men's Woven Brown Leather Double Wrap Bracelet Sterling Silver 16" 0cO20Aug
- $197.00 $92.00
Save: 53% off
- North Carolina State University Leather Bracelet Sterling Silver 7" NogxoJId
- $119.99 $95.99
Save: 20% off
- Diamond Heart Bracelet 1/4 ct tw Black/White Sterling Silver KAdyODcn
- $289.99 $97.50
Save: 66% off














