Description
Seven dynamic bangles stack elegantly together in this extraordinary women's bangle bracelet. Fashioned in 14K tri-tone gold, the 8-inch bracelet slips on for your comfort.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Tri-Tone |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Width | 11 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 11 mm |
| Height | 8 mm |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Hook Clasp Bracelet in Silver, Large U85yk4jv
- $875.00 $93.50
Save: 89% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-5/8 ct tw Round 10K Yellow Gold 11RmxEaA
- $1,499.99 $97.00
Save: 94% off
- Woven Bangle Bracelet Sterling Silver 3xO8opss
- $179.99 $90.50
Save: 50% off
- Diamond Station Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold 2skgmNEM
- $1,699.99 $98.00
Save: 94% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 10K White Gold 7.25" btYpLN2r
- $1,599.99 $93.00
Save: 94% off
- Mariner Chain Anklet 14K Yellow Gold KGvahHBJ
- $649.99 $90.50
Save: 86% off
- Rolo Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7" SaAzGJaN
- $299.99 $94.00
Save: 69% off
- Diamond Tennis Bracelet 5 ct tw Round/Baguette 14K White Gold EOnLAWMi
- $7,999.99 $96.50
Save: 99% off












