Description
Lustrous twisted oval links are punctuated by shimmering diamond-cut beads in this stylish anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 9-inch link chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 3.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 3.5 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Diamond-Cut Bead Anklet 14K Yellow Gold 9" wbcxRXo7
- $429.99 $91.50
Save: 79% off
- Oval Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" Length 7ye8nQ5w
- $699.99 $91.00
Save: 87% off
- Fancy Link Cuff Bangle Bracelet 14K Yellow Gold Pq4De4nH
- $2,499.99 $97.50
Save: 96% off
- Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 10K White Gold 7.25" XBhznUcQ
- $3,200.00 $92.00
Save: 97% off
- Men's Curb Chain Bracelet Sterling Silver 8.5" NZFzTXW8
- $179.99 $94.00
Save: 48% off
- Black Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round Sterling Silver 7.25" xzzICHaP
- $599.99 $91.50
Save: 85% off
- Men's Cross Necklace & Bracelet Set Stainless Steel ILtzqfhT
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Cultured Pearl Strand Bracelet 14K Yellow Gold aDJbcDN6
- $349.99 $99.00
Save: 72% off












