Description
This women's diamond-cut rope chain anklet is a classic addition to your ensemble. Fashioned in lustrous 14K yellow gold., the 10-inch chain secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Rope |
| Bracelet Width | 2 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 2 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |
Recommended Products
- Diamond Bracelet 5 ct tw Round-cut 14K White Gold 3IqpveeZ
- $9,499.99 $98.50
Save: 99% off
- Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round/Baguette 14K White Gold 7" ToEaegna
- $2,299.99 $93.50
Save: 96% off
- Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 10K White Gold 7.25" XBhznUcQ
- $3,200.00 $92.00
Save: 97% off
- Pink Cultured Freshwater Pearl Bracelet 14K Rose Gold nuZD51my
- $999.99 $92.50
Save: 91% off
- Baylor University Leather Bracelet Sterling Silver 7" VUKu2kIa
- $119.99 $95.99
Save: 20% off
- Link Bracelet Sterling Silver 5KcfhKiG
- $279.99 $90.50
Save: 68% off
- Wave Bolo Bracelet 1/2 ct tw Diamonds 10K Tri-Color Gold 0diZOi6J
- $1,299.99 $94.50
Save: 93% off
- John Hardy Dot Bracelet in Silver, Small xIqAp04y
- $395.00 $91.00
Save: 77% off












