Description
Meaningful high-polish infinity symbols brighten multiple stations in this dazzling anklet. Fashioned in 14K two-tone gold, the 9-inch cable chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 8.12 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 8.12 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Brushed Link Bracelet 14K Yellow Gold byl9icsv
- $4,999.99 $99.00
Save: 98% off
- High-Polish Box Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" NGVoBQjX
- $1,199.99 $95.50
Save: 92% off
- Rolo Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" oLdwXnAk
- $599.99 $97.50
Save: 84% off
- John Hardy Dot Bracelet in Silver, Large MDXmPup4
- $450.00 $98.50
Save: 78% off
- High-Polish Heart Anklet 14K Yellow Gold 10" q8beeCNH
- $429.00 $98.00
Save: 77% off
- Marco Dal Maso Men's Woven Brown Leather Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" 97SQtkFG
- $200.00 $97.50
Save: 51% off
- John Hardy Classic Chain Cultured Freshwater Pearl Bracelet Sterling Silver - Medium ND6LS527
- $995.00 $91.00
Save: 91% off
- Diamond Bangle Bracelet 1/4 ct tw Round/Baguette 14K Yellow Gold 7" Gs3Fp8NG
- $1,499.99 $94.00
Save: 94% off












