Description
Crafted of 14K yellow gold, this bold Cuban link bracelet has 7.4mm links that shine with perfect luster, making it a stylish addition to any outfit. The hollow 8.5-inch bracelet secure with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 7.4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 7.4 mm |
| Height | 7.4 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Diamond Bracelet 5 ct tw Round-cut 14K White Gold 3IqpveeZ
- $9,499.99 $98.50
Save: 99% off
- Le Vian Chocolate Diamond Bolo Bracelet 4 ct tw 14K Honey Gold YVro2CF3
- $5,999.99 $96.50
Save: 98% off
- Men's Anchor Link Bracelet 14K Yellow Gold 10.75mm 8.5" cGIfbCTj
- $9,499.99 $90.00
Save: 99% off
- Lab-Created Emerald Tennis Bracelet 10K Yellow Gold Ealhka3q
- $999.99 $95.00
Save: 90% off
- Lab-Created Diamond Bolo Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold bu0l5VOz
- $2,799.99 $99.00
Save: 96% off
- Marco Dal Maso Men's Double Black Leather Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 16" nJnJqhrs
- $459.00 $96.50
Save: 79% off
- Diamond Tennis Bracelet 20 ct tw Round 14K White Gold a2T8LNll
- $55,000.00 $96.00
Save: 100% off
- John Hardy Bamboo 4MM Bracelet in Silver, Medium utquwiGO
- $550.00 $90.00
Save: 84% off












