Description
Crafted of 14K yellow gold, this bold Cuban link bracelet has 3.7mm links that shine with perfect luster, making it a stylish addition to any outfit. The 8-inch bracelet secure with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 3.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 3.7 mm |
| Height | 3.7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Mixed Chain & Woven Green Leather Bracelet Sterling Silver 8" 7v1zRa9z
- $332.00 $96.00
Save: 71% off
- Paperclip Chain Necklace/ Set Black Ion-Plated Stainless Steel 18" mgYE6Y6C
- $139.00 $98.50
Save: 29% off
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Bracelet in Blackened Silver, Small lhNSvbUb
- $695.00 $98.00
Save: 86% off
- Lab-Created Rubies Diamond Accents Sterling Silver Bracelet FweGplc2
- $199.00 $97.00
Save: 51% off
- Lab-Created Diamond Bolo Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold bu0l5VOz
- $2,799.99 $99.00
Save: 96% off
- Men's Mariner Chain Bracelet Sterling Silver 10.9mm 8.5" 3YLNgu8E
- $249.99 $99.00
Save: 60% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 3/8 ct tw Round 10K Yellow Gold HSI4igFd
- $899.99 $97.50
Save: 89% off
- Le Vian Diamond Bangle Bracelet 1/4 ct tw Round 14K Strawberry Gold Z7EXTwJp
- $3,999.99 $92.50
Save: 98% off












