Description
Crafted of 14K yellow gold, this bold Cuban link bracelet has 5mm links that shine with perfect luster, making it a stylish addition to any outfit. The 7.25-inch bracelet secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 5 mm |
| Height | 5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Men's Onyx Bolo Bracelet Stainless Steel VRHpCGcM
- $149.99 $93.50
Save: 38% off
- John Hardy Classic Chain Diamond Bolo Bracelet 1/2 ct tw Round Sterling Silver, Medium-Large iMzXUjGS
- $2,200.00 $95.00
Save: 96% off
- Men's Figaro Chain Bracelet Sterling Silver 8.9mm 8.5" KmyfuzBk
- $129.99 $95.00
Save: 27% off
- Heart and Key Bracelet Sterling Silver OTVzFyBK
- $249.99 $98.50
Save: 61% off
- Diamond Tennis Bracelet 10 ct tw Round 14K White Gold SUynXLgQ
- $18,250.00 $92.50
Save: 99% off
- Black Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw Round-cut 10K White Gold awMo2CHP
- $1,499.99 $97.50
Save: 93% off
- Men's Curb Chain Bracelet 14K Yellow Gold 9.7mm 8" PpYIqaGn
- $6,399.99 $93.50
Save: 99% off
- Figaro Chain Anklet 14K Yellow Gold 10" SWICiv5V
- $349.99 $97.00
Save: 72% off












