Description
Crafted of 14K white gold, this bold Cuban link bracelet has 6.7mm links that shine with perfect luster, making it a stylish addition to any outfit. The 8.5-inch bracelet secure with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 6.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 6.7 mm |
| Height | 6.7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Blackened Silver, Small sy9Gl5aQ
- $825.00 $96.50
Save: 88% off
- Men's Figaro Chain Bracelet 14K White Gold 9.0mm mBgtWQXD
- $5,499.99 $91.00
Save: 98% off
- Link Bracelet Sterling Silver mxoKwjZr
- $179.99 $94.00
Save: 48% off
- Diamond Bangle 1/20 ct tw Round-cut Sterling Silver 5KNKFrDS
- $149.99 $92.00
Save: 39% off
- Rope Bracelet Sterling Silver SeNLEQoP
- $199.99 $94.50
Save: 53% off
- Lab-Created Diamond Bracelet 5-1/4 ct tw Emerald-cut 14K Yellow Gold 7" hcAAUGHH
- $8,499.99 $96.00
Save: 99% off
- Heart Center Bolo Bracelet 14K White Gold 3YYiyNWr
- $299.99 $99.50
Save: 67% off
- Italia D'Oro Pierced Bangle Bracelet 14K Yellow Gold S1N2u3pj
- $1,499.99 $94.50
Save: 94% off












