Description
Fashioned in versatile 14K yellow gold, this 8.75-inch diamond-cut Franco link bracelet is perfect for a bold layered look. The semi-solid chain is approximately 5.3mm wide and secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.75 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 5.3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.75 inches |
| Width | 5.3 mm |
| Height | 5.3 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- High-Polish Cross Link Anklet 14K Yellow Gold 9" LHmTpdt0
- $699.99 $98.50
Save: 86% off
- Amethyst Heart Bracelet Diamond Accents Sterling Silver KIh4K8AX
- $249.99 $96.00
Save: 62% off
- Jared Atelier Diamond Bangle Bracelet 4-7/8 ct tw Marquise/Princess/ Round/Cushion/Oval/Emerald Platinum 8X2MUSdK
- $22,000.00 $92.00
Save: 100% off
- Shoot for the Moon Diamond Bolo Bracelet St. Silver/10K Gold jirX7DwL
- $239.99 $93.00
Save: 61% off
- Heart Link Bracelet Sterling Silver ErU1HDZe
- $59.99 $47.99
Save: 20% off
- John Hardy Classic Chain Natural Amethyst Bolo Bracelet Sterling Silver, Medium-Large dfb6slQU
- $795.00 $95.50
Save: 88% off
- Men's Anchor Link Bracelet 14K Yellow Gold 9.0mm g7ElsMtn
- $4,199.99 $97.50
Save: 98% off
- Textured Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 8G787oOc
- $1,499.99 $98.50
Save: 93% off













