Description
Crafted of 14K white gold, this bold Cuban link bracelet has 4.4mm links that shine with perfect luster, making it a stylish addition to any outfit. The 8-inch bracelet secure with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 4.4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 4.4 mm |
| Height | 4.4 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- John Hardy Bamboo Wrap Bracelet in Silver, Small gTG0u1vA
- $450.00 $90.00
Save: 80% off
- Diamond Bangle Bracelet 3 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" 1CDewPLC
- $7,699.99 $95.50
Save: 99% off
- Diamond Bangle Bracelet 1-7/8 ct tw Round 14K White Gold 7" KNLfZQhI
- $6,100.00 $95.50
Save: 98% off
- Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 8.5" Length OTDApzYR
- $4,999.99 $93.50
Save: 98% off
- John Hardy Asli Classic Chain Link 5MM Station Bracelet in Silver, Gem, Small k7cr1rP2
- $595.00 $90.50
Save: 85% off
- Italia D'Oro Virgin Mary Chain Bracelet 14K Yellow Gold 1RqrsMOj
- $750.00 $98.50
Save: 87% off
- Dragonfly Bracelet 14 Yellow Gold 7.5" UyTuB1x9
- $999.99 $97.50
Save: 90% off
- High-Polish Anchor Link Chain Bracelet 14K Two-Tone Gold 8.25" tRusP3nx
- $2,999.99 $95.50
Save: 97% off












