Description
Put your collegiate pride on full display with this meaningful University of Georgia leather cord bracelet. Fashioned in sterling silver, the 7-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Rhodium |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Leather |
| Bracelet Width | 19 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 19 mm |
| Height | 24 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Leather |
Recommended Products
- Cuban Link Chain Bracelet 14K White Gold 8.5" ra8TKJIi
- $2,199.99 $90.00
Save: 96% off
- Concentric Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 8" Length P6txec1T
- $1,449.99 $91.50
Save: 94% off
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Blackened Silver, Small sy9Gl5aQ
- $825.00 $96.50
Save: 88% off
- Fancy Stretch Bangle Bracelet 14K White Gold UHx0zFRD
- $499.99 $98.50
Save: 80% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-5/8 ct tw Round 10K Yellow Gold 11RmxEaA
- $1,499.99 $97.00
Save: 94% off
- Diamond Bracelet 1/2 carat tw Sterling Silver s6ptT0fB
- $569.99 $95.00
Save: 83% off
- Children's Hollow Miami Cuban Link Bracelet 14K Yellow Gold 6" 3RKuHvaG
- $379.99 $94.00
Save: 75% off
- Stella Valle Color Bangle Bracelet Blue Matte Ceramic Over Brass 2oOw5XNC
- $44.00 $35.20
Save: 20% off












