Description
Keep your collegiate pride close to your heart with this meaningful University of Georgia anklet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 15 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 15 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Heishi Bracelet Sterling Silver - Large YzPeXfF6
- $595.00 $92.50
Save: 84% off
- Le Vian Diamond Bracelet 4 ct tw 14K Strawberry Gold p4tvIFjr
- $19,898.00 $93.50
Save: 100% off
- Marco Dal Maso Ulysses Men's Marine Link Bracelet Sterling Silver 8" HLUueyxO
- $178.00 $93.00
Save: 48% off
- Diamond Bolo Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold tqiwaRTF
- $4,899.99 $96.00
Save: 98% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 2 ct tw Round 14K White Gold 8.5" 9l8t3iL2
- $1,749.99 $90.50
Save: 95% off
- 1933 by Esquire Curb Link Bracelet Sterling Silver O6XgeZxo
- $495.00 $93.50
Save: 81% off
- West Virginia University Leather Bracelet Sterling Silver 7" Wg3Bh6KP
- $109.99 $87.99
Save: 20% off
- Marco Dal Maso Men's Flaming Tongue Brown Leather Link Bracelet Natural Orange Sapphire Sterling Silver 8" Yf1PZhO3
- $1,170.00 $90.50
Save: 92% off












