Description
Put your collegiate pride on full display with this meaningful University of Florida leather cord bracelet. Fashioned in sterling silver, the 7-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Rhodium |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Leather |
| Bracelet Width | 10 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 10 mm |
| Height | 24 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Leather |
Recommended Products
- University of Florida Anklet Sterling Silver 9" gbGqYpGD
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 10K Rose Gold RIGoqhHI
- $1,599.99 $94.00
Save: 94% off
- John Hardy Classic Chain Cross Bracelet Sterling Silver, Medium yr0miQH7
- $295.00 $94.50
Save: 68% off
- John Hardy Classic Chain Natural Aquamarine Bolo Bracelet Sterling Silver, Medium-Large n1fwLMHp
- $895.00 $90.50
Save: 90% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 7/8 ct tw Round 10K White Gold sXJhV1SA
- $799.99 $92.50
Save: 88% off
- Diamond Bracelet 4 ct tw Round-cut 14K White Gold LhlRmmE3
- $6,499.99 $98.50
Save: 98% off
- Le Vian Chocolate Diamond Bolo Bracelet 4 ct tw 14K Honey Gold YVro2CF3
- $5,999.99 $96.50
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain Connector Bracelet Sterling Silver 7.4" kickww3F
- $650.00 $93.50
Save: 86% off












