Description
Keep your collegiate pride close to your heart with this meaningful University of Florida anklet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 14 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 14 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Smooth Green Leather Double Wrap Bracelet Sterling Silver 16" FU1N6L7Y
- $197.00 $96.50
Save: 51% off
- John Hardy Asli Classic Chain Link Bead Bracelet in Silver, 8MM Gemstone, Large psJ7Whn0
- $595.00 $94.00
Save: 84% off
- High-Polish Link Bracelet Black Onyx 14K Yellow Gold 8" mnIVZkDl
- $1,799.99 $94.50
Save: 95% off
- Men's High-Polish Link Bracelet 14K Yellow Gold 8.25" WtnTaKtM
- $3,999.99 $95.50
Save: 98% off
- Stella Valle Color Bangle Bracelet Purple Ceramic Over Brass KszKgSad
- $44.00 $35.20
Save: 20% off
- Lab-Created Sapphires Sterling Silver Bracelet UXdfMw0X
- $199.99 $94.00
Save: 53% off
- Men's Diamond Bracelet 1/8 ct tw Round Black Enamel/Stainless Steel 8.5" KBNm9l7y
- $289.99 $92.00
Save: 68% off
- Le Vian Chocolate Diamond Bracelet 1-1/2 ct tw Diamonds 14K Strawberry Gold 1KQRo3kD
- $2,309.99 $90.50
Save: 96% off












