Description
Crafted of 14K yellow gold, this bold Cuban link bracelet has 5.35mm, high-polish links that shine with perfect luster, making it a stylish addition to any outfit. The hollow 8.5-inch bracelet secure with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 5.35 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 5.35 mm |
| Height | 5.35 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Floral Bangle Bracelet 14K Yellow Gold fTxiItnW
- $2,799.99 $99.50
Save: 96% off
- Shy Creation Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold 7" SC55024353 UrYiDs7v
- $3,600.00 $94.00
Save: 97% off
- John Hardy Curb ID Bracelet Bronze/Sterling Silver - Extra Large J2IC2VcK
- $1,195.00 $94.00
Save: 92% off
- Marco Dal Maso Men's Thin Cuban Link Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" T0KgAfIr
- $464.00 $92.50
Save: 80% off
- Men's High-Polish Figaro Link Bracelet 14K Yellow Gold 8" cuhp9kXy
- $2,999.99 $91.50
Save: 97% off
- Pattern Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" Z7ccg5Ju
- $1,799.99 $96.50
Save: 95% off
- University of Alabama Anklet Sterling Silver 9" iz1dPhsL
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- Italia D'Oro Men's Square Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" rFKHAJWf
- $5,499.99 $98.50
Save: 98% off












