Description
Crafted of 14K yellow gold, this bold Cuban link bracelet has 12.7mm high-polish links that shine with perfect luster, making it a stylish addition to any outfit. The hollow 9-inch bracelet secure with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 12.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 12.7 mm |
| Height | 12.7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small JOGXwkFy
- $595.00 $91.00
Save: 85% off
- Heart Link Anklet Sterling Silver 10 -11 Length nWKDwRdS
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- Diamond Tennis Bracelet 3-1/2 ct tw Round/Baguette 14K Yellow Gold RqxX6rI3
- $6,699.99 $98.50
Save: 99% off
- Rope Bracelet 14K Yellow Gold 8.5 Length KRPtG8u7
- $599.99 $93.00
Save: 84% off
- Scripted Monogram Bracelet Wr1U0G87
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small UW8C2F9i
- $995.00 $99.50
Save: 90% off
- Diamond Bracelet 2 ct tw Round/Baguette 14K White Gold 2EcKmgBJ
- $5,499.99 $97.50
Save: 98% off
- Diamond XO Tennis Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold 7" 0amMKVvU
- $3,499.99 $91.50
Save: 97% off












