Description
Crafted of 14K yellow gold, this bold Cuban link bracelet has 10.5mm high-polish links that shine with perfect luster, making it a stylish addition to any outfit. The hollow 9-inch bracelet secure with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 10.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 10.5 mm |
| Height | 10.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Le Vian Natural Crystal Bracelet 1/15 ct tw Diamonds 14K Honey Gold yJZtGor3
- $594.99 $91.50
Save: 85% off
- Men's Polished Chain Bracelet 14K White Gold 4.0mm 8.5" zHT5TpR8
- $2,799.99 $98.50
Save: 96% off
- Woven Link Bracelet Sterling Silver vLY4XqGp
- $399.99 $96.00
Save: 76% off
- Mini Heart Bracelet 14K Yellow Gold 6.7" bKANogjh
- $259.99 $93.50
Save: 64% off
- John Hardy Men's Triple Wrap Bracelet Sterling Silver lStH58Ir
- $1,395.00 $92.50
Save: 93% off
- Men's Curb Link Bracelet 14K Yellow Gold 11.0mm 8.25" OyD9nEbI
- $8,299.99 $96.50
Save: 99% off
- Men's Brown Leather Woven Bracelet Stainless Steel 8.75" tgWFUd0r
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- Diamond Bracelet 1 ct tw Round 10K Rose Gold MoQAAkQj
- $1,399.99 $93.00
Save: 93% off












