Description
This stylish Cuban link bracelet features 5.8mm links that are angled to reflect more light, making it a stylish addition to any outfit. Fashioned in 14K white gold, the 8.5-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cuban |
| Bracelet Width | 5.8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 5.8 mm |
| Height | 5.8 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cuban |
Recommended Products
- Shy Creation Diamond Butterfly Bracelet 1/4 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" SC55020620 cgxRnXjq
- $995.00 $98.00
Save: 90% off
- Black Diamond Tennis Bracelet 1/4 ct tw Round Sterling Silver 7" ud7Ro35v
- $399.99 $91.50
Save: 77% off
- Heart Bolo Bracelet 10K Yellow Gold B90HqNG0
- $249.99 $92.50
Save: 63% off
- 1933 by Esquire Link Chain Bracelet Sterling Silver/14K Yellow Gold o4HZCOi9
- $750.00 $98.50
Save: 87% off
- Marco Dal Maso Men's Natural Red Sapphire Bracelet Ivory Enamel Sterling Silver 8" 3V4Zjw3v
- $218.00 $92.50
Save: 58% off
- Teardrop Bangle 1/20 ct tw Diamonds Sterling Silver/14K Gold Csol92oU
- $349.99 $92.50
Save: 74% off
- Marco Dal Maso Men's Black Diamond Accent Bracelet Green Enamel Sterling Silver 8" 5a4w5zGN
- $253.00 $92.50
Save: 63% off
- Men's Curb Chain Bracelet Gold Ion-Plated Stainless Steel 03ooV6OO
- $69.99 $55.99
Save: 20% off













