Description
This stylish Cuban link bracelet features 5.0mm links that are angled to reflect more light, making it a stylish addition to any outfit. Fashioned in 14K white gold, the 8.5-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cuban |
| Bracelet Width | 5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 5 mm |
| Height | 5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cuban |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 2 ct tw Round 14K White Gold jdKKl61f
- $3,599.99 $91.00
Save: 97% off
- Diamond Infinity Bracelet 1/20 ct tw Round Sterling Silver/10K Yellow Gold ByNTGRlO
- $299.99 $97.50
Save: 67% off
- John Hardy Classic Chain Multi-Row Bracelet Sterling Silver - Medium PQTP8Mfk
- $1,550.00 $93.00
Save: 94% off
- Men's Waxed Cord/Black Leather Bracelet Stainless Steel 8.5" Q0lM0aPr
- $59.99 $47.99
Save: 20% off
- Ohio State University Leather Bracelet Sterling Silver 7" xFuirScs
- $119.99 $95.99
Save: 20% off
- Figaro Chain Anklet 14K Yellow Gold 10" SxRCn7Zl
- $199.99 $98.50
Save: 51% off
- Marco Dal Maso Men's Double Wrap Mixed Chain & Woven Green Leather Bracelet Sterling Silver 8" c7N6lmvN
- $409.00 $94.00
Save: 77% off
- Diamond Bracelet 1/10 ct tw Round Sterling Silver S1jts4v7
- $299.99 $98.00
Save: 67% off













