Description
This stylish Cuban link bracelet features 6.0mm links that are angled to reflect more light, making it a stylish addition to any outfit. Fashioned in 14K yellow gold, the 8.5-inch chain secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Chain Type | Cuban |
| Bracelet Width | 6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 6 mm |
| Height | 6 mm |
| Clasp Type | Box |
| Chain Type | Cuban |
Recommended Products
- John Hardy Asli Classic Chain Link Station Bracelet in Silver, Large U5i7fJ1D
- $625.00 $92.50
Save: 85% off
- Diamond Bracelet 1/4 carat tw Round 10K Yellow Gold jPutUrKW
- $1,600.00 $98.50
Save: 94% off
- Men's Wheat Chain Bracelet 14K Yellow Gold 5.0mm 8.5" x3aipNv1
- $1,799.99 $95.50
Save: 95% off
- Diamond Letter J Bracelet 1/10 ct tw Round 10K Yellow Gold 9UhvMaTp
- $299.99 $94.00
Save: 69% off
- Diamond Bracelet 5 ct tw Round-cut 14K White Gold knhT0B1v
- $8,499.99 $94.00
Save: 99% off
- Natural Lavender Jade Anklet Sterling Silver 9" 3fiBym7e
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold Xt2lG7cJ
- $2,750.00 $98.00
Save: 96% off
- Heart Bracelet 14K Yellow Gold 6.25" S8xNxGsI
- $799.99 $99.50
Save: 88% off













