Description
Oval links of stainless steel give this 8.5-inch men's bracelet its fashion versatility. The 8.5-inch link chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 8.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 8.5 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain 10.5MM Station Bracelet in Silver and Rubber, Small cbhI4kY2
- $325.00 $91.50
Save: 72% off
- Lab-Created Sapphires Blue & White Sterling Silver Bracelet Qk27qUXK
- $314.99 $93.50
Save: 70% off
- John Hardy Men's Classic Chain Bracelet Black Rhodium/Sterling Silver 7.75" WjNKU0yt
- $995.00 $94.50
Save: 91% off
- Marco Dal Maso Men's Woven Green Leather Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" 9CnFSxVt
- $200.00 $95.50
Save: 52% off
- Men's Link Chain Bracelet Gold Ion-Plated Stainless Steel OdhCQ5Q0
- $149.99 $97.50
Save: 35% off
- High-Polish Oval Link Bracelet 14K Yellow Gold 7" eA60CqmO
- $549.99 $93.50
Save: 83% off
- Paperclip/Rolo Heart Bracelet 14K Yellow Gold 7.3" JASfvY1y
- $269.99 $92.50
Save: 66% off
- Wave Bolo Bracelet 1/2 ct tw Diamonds 10K Tri-Color Gold 0diZOi6J
- $1,299.99 $94.50
Save: 93% off














