Description
Three distinctive figaro chains shimmer and stack next to one another providing dynamic contrast in this stylish women's anklet. Fashioned in 10K yellow gold, the 10-inch chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 10K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 1.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 1.7 mm |
| Height | 0.4 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Rolo Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7" SaAzGJaN
- $299.99 $94.00
Save: 69% off
- Marco Dal Maso Men's Thin Cuban Link Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" T0KgAfIr
- $464.00 $92.50
Save: 80% off
- Figaro Chain Bracelet 10K Two-Tone Gold 28xp2O2t
- $950.00 $90.50
Save: 90% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round-cut Sterling Silver EcqAowZT
- $649.99 $98.00
Save: 85% off
- Scripted Monogram Bracelet 0vxpYzeU
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 1/2 ct tw Round 10K Yellow Gold 3dwaWSku
- $1,099.99 $99.50
Save: 91% off
- John Hardy Dot 6.5MM Bracelet in Silver and 18K Gold, Large y9Q8iaJT
- $695.00 $99.00
Save: 86% off














