Description
Gleaming links of stainless steel form this handsome 8.5-inch bracelet for him. The bracelet secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Franco |
| Bracelet Width | 5.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 5.5 mm |
| Height | 5.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Franco |
Recommended Products
- Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold t5UGyoYv
- $999.99 $98.50
Save: 90% off
- Diamond Tennis Bracelet 1 1/2 ct tw Round 10K White Gold jKaQImJd
- $3,200.00 $99.00
Save: 97% off
- Diamond Tennis Bracelet 4 ct tw Round/Baguette 14K White Gold E7PEI4zS
- $6,599.99 $91.00
Save: 99% off
- Men's Station Bracelet Black Leather/Stainless Steel 8.5" kR5euBIV
- $139.99 $98.50
Save: 30% off
- Cultured Freshwater Pearl Clip Bracelet 1/4 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold 7.25" b973Zlt3
- $850.00 $99.00
Save: 88% off
- John Hardy Men's Classic Chain Heishi Bracelet Sterling Silver - XL 9oE8iaOm
- $595.00 $96.50
Save: 84% off
- Byzantine Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8" TbYMDYQt
- $1,349.99 $91.00
Save: 93% off
- Diamond-Cut Satin Hinged Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" MatBnLGk
- $1,699.99 $97.50
Save: 94% off












