Description
A stylish oval disk is embellished with elegant blue enamel in this glamorous women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 8-inch rolo chain secures in place with a lobster clasp. From the Italia D'Oro Colori Costa Collection.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Enamel |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Rolo |
| Bracelet Width | 16 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 16 mm |
| Height | 11 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rolo |
Recommended Products
- Italia D'Oro Polished Oval Link Bracelet 14K Yellow Gold VjIj0u6o
- $1,049.99 $98.00
Save: 91% off
- Diamond Bracelet 4 carat tw Round-cut 14K White Gold E1uxTyy0
- $4,199.99 $92.00
Save: 98% off
- John Hardy Men's Classic Chain Bead Bracelet Sterling Silver nfTCaWJp
- $495.00 $92.00
Save: 81% off
- Men's Figaro Chain Bracelet 14K Yellow Gold 10.0mm 121bGCgG
- $9,699.99 $99.50
Save: 99% off
- Florida State University Anklet Sterling Silver 9" U9t14d9w
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- High-Polish Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 5Sl9rYHc
- $899.99 $98.50
Save: 89% off
- Bangle Bracelet 14K White Gold 7 Length fwvo3hFL
- $429.99 $93.50
Save: 78% off
- Diamond Link Anklet 1/20 ct tw Round 10K Yellow Gold 4dgXwviH
- $599.99 $91.50
Save: 85% off














