Description
High-polish rolo-inspired links joint together gracefully in this classic women's bracelet. Fashioned in 14K white gold, the 7.75-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.75 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Rolo |
| Bracelet Width | 6.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.75 inches |
| Width | 6.7 mm |
| Height | 7.75 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rolo |
Recommended Products
- Men's Diamond Bracelet 1-1/2 ct tw Round 10K White Gold 8.5" qn7AJLJD
- $4,999.99 $99.50
Save: 98% off
- Flexible Herringbone Bracelet 10K Yellow Gold 8" 3.5mm TEZx6iti
- $499.99 $91.50
Save: 82% off
- Diamond Bangle Halo Bracelet 2 ct tw Round 14K Yellow Gold Zay0Hm95
- $4,999.99 $97.00
Save: 98% off
- Men's Chain Bracelet Tungsten/Black Ion-Plated Stainless Steel 2CCGUHDA
- $199.99 $90.00
Save: 55% off
- Diamond Bracelet 1/10 ct tw Round-cut Sterling Silver Yiiqko3L
- $229.99 $97.50
Save: 58% off
- John Hardy Legends Naga 6MM Station Bracelet in Silver and 18K Gold, Small eD9xT0zg
- $1,650.00 $96.50
Save: 94% off
- Diamond Bolo Bracelet 1 ct tw Bezel-set Round Sterling Silver IaltEZip
- $1,499.99 $99.00
Save: 93% off
- Diamond Tennis Bracelet 10 ct tw Round 14K White Gold 7" QPqCF4JY
- $14,999.99 $91.50
Save: 99% off












