Description
Dynamic rectangular links wrap around the length of this incredible women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 3.2 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 3.2 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Woven Black Leather Bracelet Sterling Silver 8" HJU0NNQD
- $190.00 $97.50
Save: 49% off
- Fancy Hinged Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" BsV6okFJ
- $849.99 $94.00
Save: 89% off
- Cuff Bracelet Sterling Silver 50mm Width pdEON5XI
- $309.99 $93.00
Save: 70% off
- Men's Diamond Bracelet 1-1/2 ct tw Round 10K White Gold 8.5" qn7AJLJD
- $4,999.99 $99.50
Save: 98% off
- Paperclip/Curb Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" mqEauTV0
- $389.99 $93.50
Save: 76% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 2-1/4 ct tw Round 10K Yellow Gold 6FoC5De1
- $1,699.99 $90.00
Save: 95% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 14K Rose Gold yVSK9MV4
- $1,499.99 $96.50
Save: 94% off












