Description
Stylish paperclip links embellished with distinctive white enamel join together elegantly in this timeless women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.25-inch chain secures in place with a lobster clasp. From the Italia D'Oro Colori Costa Collection.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Enamel |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Paperclip |
| Bracelet Width | 16.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 16.7 mm |
| Height | 6.3 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Paperclip |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small xMtqHxPW
- $750.00 $95.00
Save: 87% off
- Diamond Bangle 1-1/2 ct tw Round 14K White Gold 7AGDyTpj
- $1,999.99 $94.00
Save: 95% off
- Cuff Bangle Bracelet Sterling Silver h7lgzCkb
- $249.99 $98.50
Save: 61% off
- Infinity Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" If2NvIOz
- $1,099.99 $91.00
Save: 92% off
- Miami Cuban Link Bracelet 14K White Gold 8.5" zw1PejrJ
- $2,399.99 $90.50
Save: 96% off
- Cross Miraculous Medal Bracelet Sterling Silver lBaTz8w1
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small UW8C2F9i
- $995.00 $99.50
Save: 90% off
- John Hardy Curb ID Bracelet Bronze/Sterling Silver - Extra Large J2IC2VcK
- $1,195.00 $94.00
Save: 92% off















