Description
This striking Figaro link bracelet fashioned of 14K yellow gold. The 8-inch bracelet is approximately 3.2mm wide and secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 3.2 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 3.2 mm |
| Height | 3.2 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Men's Wheat Chain Bracelet 14K Yellow Gold 5.0mm 8.5" x3aipNv1
- $1,799.99 $95.50
Save: 95% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small Ie4PYmF1
- $550.00 $94.50
Save: 83% off
- Natural Emerald Bolo Bracelet 1/6 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold hW7ZYn2f
- $899.99 $98.50
Save: 89% off
- Diamond Bracelet 3 Carat tw 14K Yellow Gold iD64ysCz
- $6,799.99 $97.50
Save: 99% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 1/8 ct tw Round 10K Rose Gold wu7YXMnB
- $399.99 $92.00
Save: 77% off
- Men's Black Cultured Freshwater Pearl Bracelet Sterling Silver 9" kUozDoLE
- $150.00 $96.00
Save: 36% off
- Italia D'Oro Paper Clip Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" sd8hYquC
- $550.00 $93.50
Save: 83% off
- Diamond Bolo Bracelet 1 carat tw Round 14K White Gold yYGzns3o
- $1,749.99 $94.00
Save: 95% off












