Description
This stylish women's wheat chain anklet is a classic addition to your ensemble. Fashioned in lustrous 14K white gold., the 10-inch chain secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Wheat |
| Bracelet Width | 1.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 1.5 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Wheat |
Recommended Products
- Le Vian Diamond Bracelet 1/3 ct tw Round 14K Honey Gold 7" kf7e085e
- $1,499.99 $93.50
Save: 94% off
- John Hardy Classic Chain Reversible Bracelet Sterling Silver - Small FpSogu2S
- $995.00 $91.00
Save: 91% off
- Curb Link Bracelet 14K Yellow Gold 8.75" Length 3ZsGM648
- $6,999.99 $90.00
Save: 99% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" QDZ0azI0
- $3,999.99 $96.00
Save: 98% off
- Roman Coin Bangle Chain Bracelet 14K Yellow Gold dXHCg2hA
- $1,399.99 $92.50
Save: 93% off
- Shy Creation Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold 7" SC55024353 UrYiDs7v
- $3,600.00 $94.00
Save: 97% off
- John Hardy Asli Classic Chain Link Station Bracelet Sterling Silver qzLIrD1T
- $625.00 $97.00
Save: 84% off












