Description
Playful puffy hearts and dazzling beads brighten shimmering stations around this meaningful semi-solid women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 6.8-inch cable chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 6.8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6.8 inches |
| Width | 6 mm |
| Height | 5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Italia D'Oro Men's Cycle Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" nq8d6RaE
- $4,999.99 $93.50
Save: 98% off
- John Hardy Legends Naga 10MM Station Bracelet in Silver, Leather, Small dTdVRyCL
- $595.00 $90.00
Save: 85% off
- John Hardy Curb Link Bracelet Sterling Silver - Extra Large l4SZPYDz
- $795.00 $98.50
Save: 88% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" QDZ0azI0
- $3,999.99 $96.00
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet Sterling Silver 7.05" p5U3XGrA
- $495.00 $90.00
Save: 82% off
- Cultured Freshwater Pearl Bead Bracelet 14K Yellow Gold 7-inch ECBLx4EA
- $299.99 $90.00
Save: 70% off
- John Hardy Men's Classic Chain Hook Bracelet Sterling Silver 6mm 7.76" 2kN0ek0Y
- $695.00 $96.00
Save: 86% off
- Anchor Link Bracelet 14K Yellow Gold 6.5mm i00K0oO3
- $1,899.99 $98.00
Save: 95% off














