Description
A dynamic puffy, hollow mariner link shimmers elegantly in the center of this glamorous women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 7.5-inch rolo chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 11 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 11 mm |
| Height | 8.3 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Natural Red Sapphire Bracelet Ivory Enamel Sterling Silver 8" 3V4Zjw3v
- $218.00 $92.50
Save: 58% off
- Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 8 Length GEB1QJRD
- $5,499.99 $93.50
Save: 98% off
- Love You More Bracelet Sterling Silver 7" 4bGM9hTZ
- $129.00 $103.20
Save: 20% off
- Rope Chain Bracelet Sterling Silver xhhkltcL
- $49.99 $39.99
Save: 20% off
- Wave Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 7.5" Length 6UsEJMpN
- $1,049.99 $97.00
Save: 91% off
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Large yUKjtiXY
- $1,050.00 $96.00
Save: 91% off
- Diamond Butterfly Station Bracelet 1/8 ct tw Round 10K White Gold YUk4b1Nk
- $600.00 $99.50
Save: 83% off
- Blue & White Lab-Created Sapphire Bolo Bracelet Sterling Silver 80xGj3a3
- $199.99 $94.00
Save: 53% off














