Description
Stylish filigree patters embrace the number 15 within milgrain trimmed links in this meaningful quinceanera bracelet. Fashioned in 14K two-tone gold, the 6.25-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Metal 2 Color | White |
| Metal 2 Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 6.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 20.25 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6.25 inches |
| Width | 20.25 mm |
| Height | 9.75 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Diamond Bolo Bracelet 4 ct tw Round-cut 14K White Gold mF4XRTwO
- $5,249.99 $91.00
Save: 98% off
- Men's Figaro Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.0mm 8" lDCb48OL
- $3,999.99 $92.00
Save: 98% off
- Paperclip Chain Necklace/ Set Yellow Ion-Plated Stainless Steel 18" qs9Ot3mc
- $139.00 $97.00
Save: 30% off
- Hinged Bangle Bracelet Sterling Silver UZlMw3Oq
- $169.99 $93.50
Save: 45% off
- Men's High-Polish Link Chain Bracelet 14K White Gold 9" MLZY3fvR
- $3,999.99 $95.00
Save: 98% off
- Diamond Tennis Bracelet 2 ct tw Round 10K Yellow Gold 7.25" 46MwC4MH
- $3,999.99 $90.50
Save: 98% off
- Natural Emerald Bangle Bracelet 1/10 ct tw Diamonds 14K Yellow Gold jW3CuItY
- $2,199.99 $92.50
Save: 96% off
- 1933 by Esquire Men's Ceramic Bracelet Black Ruthenium-Plated Sterling Silver 8.5" KDgibGuP
- $249.00 $93.00
Save: 63% off














