Description
A stylish oval disk is embellished with elegant dark blue enamel in this glamorous women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 7.5-inch cable chain secures in place with a lobster clasp. From the Italia D'Oro Colori Costa Collection.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Enamel |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 8.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 8.7 mm |
| Height | 2.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 6 carat tw Round-cut 14K White Gold LAt0bomg
- $9,500.00 $99.50
Save: 99% off
- Le Vian Diamond Bangle Bracelet 7/8 ct tw Round 14K Honey Gold XPBLSA33
- $2,589.99 $91.00
Save: 96% off
- Marco Dal Maso Men's Mixed Chain & Woven Brown Leather Bracelet Sterling Silver 8" JJ6Q4GDM
- $332.00 $95.00
Save: 71% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold 8.5" VqetwFs5
- $3,999.99 $94.00
Save: 98% off
- Dragonfly Bracelet 14 Yellow Gold 7.5" UyTuB1x9
- $999.99 $97.50
Save: 90% off
- John Hardy Classic Chain Station Pull Through Bracelet , Silver, Gemstone, Medium - Large 6R1x65OD
- $895.00 $92.00
Save: 90% off
- 5 Cross Station Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" IgWhqoio
- $239.99 $94.00
Save: 61% off
- Le Vian Diamond Bolo Bracelet 3/8 carat tw 14K Strawberry Gold LgDv8TzC
- $2,650.00 $96.00
Save: 96% off














