Description
Three high-polish bars stagger and stack elegantly across the center of this vibrant women's bolo bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch cable chain bracelet secures in place with a bolo clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 4.35 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 4.35 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Clasp Type | Bolo |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Station Bracelet, Silver, Hammered 18K Gold, Gem, Small IPEcPDn5
- $1,100.00 $99.50
Save: 91% off
- Marco Dal Maso Men's Woven Brown Leather Bracelet Sterling Silver 8" EcPMSvRW
- $190.00 $97.00
Save: 49% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold fcYavc8R
- $1,499.99 $97.50
Save: 93% off
- John Hardy Dot Bracelet in Silver, Large MDXmPup4
- $450.00 $98.50
Save: 78% off
- Curb Bracelet 10K Yellow Gold 9-inch Length TIcAFj3i
- $1,950.00 $96.50
Save: 95% off
- University of Alabama Leather Bracelet Sterling Silver 7" G1wdckG4
- $109.99 $87.99
Save: 20% off
- John Hardy Legends Naga 21MM Kick Cuff in Silver, Medium k2q1xvZj
- $2,100.00 $94.50
Save: 96% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-5/8 ct tw Round 10K Rose Gold CoFVZwWH
- $1,499.99 $94.50
Save: 94% off














