Description
Dynamic oval, paperclip-inspired links join together to create this striking bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the hollow 8.5-inch link bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Paperclip |
| Bracelet Width | 7.1 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 7.1 mm |
| Height | 7.1 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Paperclip |
Recommended Products
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-3/8 ct tw Round 10K Yellow Gold Ss81Y5ZZ
- $1,199.99 $93.00
Save: 92% off
- Marco Dal Maso Men's Warrior Link Bracelet Sterling Silver 8" pNIJWmrZ
- $437.00 $91.00
Save: 79% off
- High-Polish Oval Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" duqPxwJU
- $999.99 $92.50
Save: 91% off
- Paperclip Split Chain Bracelet 14K Yellow Gold 6.25" cXToEaIF
- $849.99 $95.50
Save: 89% off
- Palm Tree Anklet Sterling Silver Rdb52j0D
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- High-Polish Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 5Sl9rYHc
- $899.99 $98.50
Save: 89% off












