Description
Keep your collegiate pride close to your heart with this meaningful University of Kentucky anklet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 12 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 12 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Diamond Link Anklet 1/20 ct tw Round 10K Yellow Gold 4dgXwviH
- $599.99 $91.50
Save: 85% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 5 ct tw Round 14K Yellow Gold ZX8bVp8Z
- $5,250.00 $91.00
Save: 98% off
- Diamond-Cut Valentino Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 980zHxsP
- $259.99 $93.50
Save: 64% off
- High-Polish Link Bracelet Black Onyx 14K Yellow Gold 8" mnIVZkDl
- $1,799.99 $94.50
Save: 95% off
- John Hardy Legends Naga Double Bracelet Natural Blue Sapphire 18K Yellow Gold/Sterling Silver - Medium q7fH1opm
- $3,500.00 $95.00
Save: 97% off
- Diamond Infinity Bolo Bracelet 1/10 ct tw Round Sterling Silver Irryonjn
- $199.99 $93.00
Save: 53% off
- Paper Clip Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8" hsAFaGky
- $1,149.99 $98.50
Save: 91% off
- Amethyst Bracelet Black/White Diamonds Sterling Silver 4xKhY4V5
- $149.99 $93.50
Save: 38% off












