Description
Shimmering mirror-polish tabs line the length of this stunning women's double-strand bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 6.5-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 6.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 16 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6.5 inches |
| Width | 16 mm |
| Height | 6.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Black & White Diamond Bolo Bracelet 5/8 ct tw 10K White Gold LY14xQrV
- $999.99 $98.00
Save: 90% off
- Stella Valle Color Bangle Bracelet Red Matte Ceramic Over Brass 4ocxpSIz
- $44.00 $35.20
Save: 20% off
- Diamond Heart Bracelet 1/10 ct tw Black/White Sterling Silver TUQWvkMF
- $249.99 $95.50
Save: 62% off
- Diamond Bangle Bracelet 1-1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" aP6U2DTd
- $3,999.99 $92.50
Save: 98% off
- Diamond Bracelet 2-1/2 ct tw Round-cut 14K White Gold UeSMlc6V
- $5,499.99 $91.50
Save: 98% off
- Fancy Diamond-cut San Marco Bracelet Sterling Silver egIDAZGq
- $229.99 $94.00
Save: 59% off
- John Hardy Classic Chain Pull Through Bracelet, Silver, Hammered Gold, Medium - Large gVk3S3jJ
- $495.00 $94.50
Save: 81% off
- Lab-Created Rubies Diamond Accents Sterling Silver Bracelet FweGplc2
- $199.00 $97.00
Save: 51% off












